Вестник Коминтерново

Главный информационный сайт Коминтерновского района

Вторник
Авг 04 
Размер текста
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Саакашвілі гальмує 400-мільйонний проект у порту "Южний", – швейцарський інвестор

E-mail Печать PDF
( Голосов )

Швейцарські інвестори фактично змушені захищати проекти своїх інвестицій в Україну в судах.Про це повідомили представники компанії "Олсідз Блек Сі" на прес-конференції.

Після введення в експлуатацію швейцарським інвестором - компанією "Олсідз Блек Сі", у порту Южний у 2013 році Терміналу рослинних олій потужністю 45 000 м3, а у липні 2015 року – мультифункціонального Олійноекстракційного заводу потужністю 2400 тонн/добу присутній на урочистому відкритті підприємства голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі викривав монополію стивідорів, що існує в Аджалицькому лимані.

Він вимагав від Адміністрації морських портів України надати дозвіл компанії "Олсідз Блек Сі" на будівництво причалів у порту Южний, заявивши: "Будь ласка, дайте цьому заводу дозвіл на причал, землю ми знайдемо. Але, будь ласка, не треба весь час захищати маленьку мафію, яка завжди орудувала тут".

Тоді ж у липні 2015 року компанія звернулася до голови Одеської ОДА Михеіла Саакашвілі із проханням про погодження розробки проекту землекористування для будівництва зазначених об'єктів портової інфраструктури. Щоб далі рухатися за інвестиційним проектом компанії із збільшення учетверо переробки олійних культур вартістю до $400 млн.

Всупереч чинному законодавству України компанія такого погодження до цього часу не отримала. Натомість, наприкінці 2015 року прибережні землі під три вільні причали Одеською облдержадміністрацією були поспішно віддані ТОВ "Енерго Продукт ЛТД", афілійованому з агромагнатом Олегом Бахматюком.  Хоча раніше іншому підприємству Бахматюка тут, у Южному, вже була виділена земля під будівництво ще двох причалів.

Компанія "Олсідз Блек Сі", віддана прозорості і публічності у своїй діяльності, змушена була захищати свої інтереси у судовому порядку. За її позовом Господарський суд Одеської області визнав незаконними та скасував "земельні" рішення щодо ТОВ "Енерго Продукт ЛТД".

22 квітня 2016 року у Києві на Українському інфраструктурному форумі Саакашвілі заявив, що виступив з ініціативою створити медіацію із спірних питань, на яку обидві сторони погодилися, і буде діяти у відповідності до результатів медіації.

Медіатор спору, за іронією долі учитель губернатора, професор Василь Кисіль, зазначив у своєму звіті, що досягнення компромісу та згоди між сторонами можливе, але для цього Одеська ОДА повинна зайняти позицію не спостерігача, а сторони, зацікавленої у законному вирішенні цієї проблеми, керуючись загальнодержавними інвестиційними інтересами.

В компанії "Олсідз Блек Сі" сподіваються, що голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі якнайшвидше виконає настанови авторитетного юриста та свої обіцянки, висловлені в гучних заявах. Для цього у нього є усі підстави.

Обновлено ( 24.07.2016 05:06 )  

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Газета Вестник Коминтерново

Vestnik kominternovo vipusk 5 601x426

Голосование

Кто, по Вашему мнению, должен возглавить Лиманскую РГА?

Николай Чекал - 0.1%
Андрей Оносов - 0.1%
Василий Приймак - 24.8%
Геннадий Тефтул - 0.7%
Людмила Прокопечко - 1.2%
Андрей Шестаков - 37.3%
Оксана Орёл - 3.2%
Дмитрий Маковейчук - 31.1%
Дмитрий Ковбасюк - 0.4%
Другая кандидатура (житель Лиманского района) - 0.7%
Другая кандидатура ( не житель Лиманского района). - 0.4%

Результаты: 4047
Голосование на этот опрос закончилось в: 12 Фев 2020 - 00:00

Последние новости