Вестник Коминтерново

Главный информационный сайт Коминтерновского района

Суббота
Сен 26 
Размер текста
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

На брифинге в Верховной Раде депутаты рассказали про афёры и коррупционные схемы компании ТИС (видео)

E-mail Печать PDF
( Голосов )

Сьогодні, на брифінгу у Верховній Раді України, народний депутат України, член МДО «Депутатський контроль» Максим Поляков звернувся до правоохоронних органів, Генеральної прокуратури України, НАБУ та СБУ з приводу корупційної діяльності ТОВ «ТРАНСІНВЕСТСЕРВІС», яке належить відомому одеському бізнесмену пану Ставніцеру.

По перше, мова йде про можливі завдання фінансових збитків державі, внаслідок передачі права одержувати портовий збір з суднозаходів в порт «Южний» замість ДП «Адміністрація морський портів України» – приватному портовому оператору – товариству з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями, а саме вищезгаданому ТОВ «ТРАНСІНВЕСТСЕРВІС».
Відповідно до вказаного Закону, право отримувати портові збори має власник операційної акваторії. Ці збори є цільовими і повинні бути витрачені на поглиблення дна акваторій. Проте, за отриманою інформацією, документи на право власності ТОВ «ТІС» не має. І власником операційних акваторій портів є виключно держава в особі АМПУ.
Проте, чомусь у 2015 року внесено зміни до наказу «Про портові збори» № 316 від 27.05.2013 року, внаслідок чого ТОВ «ТІС» отримано право на 50% портових зборів з суднозаходів в порт «Южний» замість ДП «Адміністрація морський портів України».
Таким чином, за 3 роки АМПУ віддасть 31,3 млн. доларів США власного прибутку приватній компанії.
По друге, 1 жовтня 2016 року від компанії «P&O Maritime» на адресу Міністерства інфраструктури України ДП «Одеський морський торговельний порт» надійшов лист з пропозицією викупу 12 буксирів, що належать ДП «ОМТП» за 50 млн. дол. США, при цьому половину суми перерахують не одразу, а у розстрочку протягом 10 років. І знову в цій справі приймає участь ТОВ ТІС!
Наразі Флот перебуває у відмінному робочому стані, має високу рентабельність своєї діяльності, оскільки це єдиний в Україні портофлот, який ремонтується та обслуговується в структурі самого порту.
Відповідно продаж буксирів за 50 млн. з розстрочкою сплати позбавить «Одеський морський торговельний порт» основної прибуткової діяльності та може завдати державному підприємству фінансових збитків на суму 4 млрд. грн. Крім цього, така фактична монополізація флоту ДП «Одеський морський торговельний порт» приватною компанією, може створити загрозу зростання тарифів або різних видів дискримінації інших учасників ринку та завдати матеріальних фінансових збитків як державному підприємству, так і державі в цілому.
І третє питання, щодо існування ЖД станції при компанії ТІС, якої на справді немає, проте щороку величезні гроші надходять до компанії за надання неіснуючих послуг. Але найгіршим є те, що наразі пан Ставніцер, разом з Міністерством інфраструктури, хочуть зробити пільги для російських компаній, які перевалюють через ТІС руду. Ціна питання - додаткова знижка на жд тариф в 4-6 $ / т, це 50% від реального тарифу. Тобто не просто допомогти країні-агресору, а й тим самим знищити власний ринок.
Я сподіваюсь, що правоохоронні органи вирішать це питання. В свою чергу, МДО «Депутатський контроль» бере цю справу під особистий контроль. Вже наступного тижня, нами планується провести виїзне засідання в Одесі, на якому ми будемо розглядати це питання і дуже хотілося б, щоб керівництво Міністерства інфраструктури України, з свого боку, також розібралось в цій ситуації, - наголосив парламентар.

На брифінгу  народний депутат України, член МДО «Депутатський контроль» Віталій Купрій також звернувся до правоохоронних органів України, щодо корупційної діяльності ТОВ «ТРАНСІНВЕСТСЕРВІС».
Як стало відомо парламентарю, ТОВ «ТРАНСІНВЕСТСЕРВІС» захопило земельну ділянку в порту, площею більше 100 га. При цьому, акт на землю був підроблений.
Крім цього, ТОВ «ТРАНСІНВЕСТСЕРВІС» причетне до афер, пов’язаних із зерном. Державна продовольчо-зернова корпорація України відправляла зерно закордон, але кошти за це, десятки млн. доларів США, державі не надходили. Також, є інформація про ухилення цією компанією від сплати податків та використанні для цього офшорних компаній.
Віталій Купрій вже направив звернення щодо цих справ, до відповідних фіскальних органів, НАБУ та СБУ.
Попри це, народний депутат України розповів про ще більш корупційні схеми ТОВ ТІС: «Мені стало відомо про декілька кримінальних впроваджень стосовно ТОВ ТІС і окремо російського громадянина, який був кінцевим бенефіціаром всіх цих справ – Олексія Федоричева. Ця людина використовує ФСБ та контролюючі органи, які встановлюють контроль за перевалкою вантажів в Порту Південний заради власної вигоди. Такі дії носять загрозу економічній та національній безпеці України.Тому, я направив відповідне звернення до Ради національної безпеки і оборони України, з необхідністю встановити персональні санкції до росіян, які ганебно порушують законодавство України та безкарно обкрадають нашу країну. Нажаль Міністр інфраструктури, пан Омелян не реагує на цю ситуацію.
МДО «Депутатський контроль» вимагає зупинити цю злочинну діяльність та, з свого боку, бере цю справу під особистий контроль. Ми будемо добиватися встановлення істини і повернення державі вкрадених у неї коштів!

Обновлено ( 17.01.2017 14:26 )  

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Газета Вестник Коминтерново

Vestnik kominternovo vipusk 5 601x426

Голосование

Кто, по Вашему мнению, должен возглавить Лиманскую РГА?

Николай Чекал - 0.1%
Андрей Оносов - 0.1%
Василий Приймак - 24.8%
Геннадий Тефтул - 0.7%
Людмила Прокопечко - 1.2%
Андрей Шестаков - 37.3%
Оксана Орёл - 3.2%
Дмитрий Маковейчук - 31.1%
Дмитрий Ковбасюк - 0.4%
Другая кандидатура (житель Лиманского района) - 0.7%
Другая кандидатура ( не житель Лиманского района). - 0.4%

Результаты: 4047
Голосование на этот опрос закончилось в: 12 Фев 2020 - 00:00