Вестник Коминтерново

Главный информационный сайт Коминтерновского района

Воскресенье
Сен 27 
Размер текста
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Знайомтеся, центр майбутньої об'єднаної територіальної громади - село Визирка

E-mail Печать PDF
( Голосов )

По Лиманському (Комінтернівському) району, крокує децентралізація, у вигляді об'єднання територіальних громад. У нашому районі планується створити 5-6 об'єднані територіальні громади. Центром однієї з таких громад, буде село Визирка. Тож ми вирішили познайомити наших читачів з цим селом.

    

Село Визирка розкинулось в 25 км від Одеси. Місце розташування вдале: поруч велике місто, порт, гіпермаркети, заправки. В межі села входить портова зона Малого Аджалицького лиману. На разі населення села становить 1 600 осіб, проте згідно з генеральним планом — жителів буде до 6 800 осіб.
    У 2015-му межі населеного пункту розширились в 12 разів з 216 га до 2 628 га. Після того, як до нього ввійшла портово-промислова зона — надходження до сільського бюджету зросли до 17,8 млн. грн.
    
    Сільским головою Визирки з 2010 року є Олександр Токменінов, на виборах 2015 року він набрав 80% голосів виборців, що свідчить про довіру до нього мешканців Визирки.

  

 «За рік на соціальні виплати з сільського бюджету йде 500 тис. грн. При цьому соціальні виплати сусідніх сіл з такою ж кількістю населення складає всього 300 тис. грн. Ми видаємо безкоштовно дрова по 2-3 куби і вугілля по 1-2 тони тим жителям, які цього потребують. Завжди вітаємо ветеранів, виплачуємо допомогу при народженні першої дитини, багатодітним сім'ям, стипендії талановитим школярам. Мінімальна допомога, якщо людина звертається до нас становить 800 грн.» - відзначив Олександр Токмінінов.
    Визирська школа налічує 179 дітей, з них 30 — з села Порт, де школи немає. Тут 11 класів, наповненість яких від 18 до 20 чоловік. Але з кожним роком кількість дітей збільшується і школа вже ледве їх вміщає — потрібно терміново розширювати приміщення.

Визирка  

 З держбюджету в школі забезпечується тільки опалення, водо-, електро- та газопостачання та виплачуються зарплати вчителям. У школі є вай-фай, діє монетний фонд, фонд старовинних українських побутових речей, вокальний, футбольний, музичний гуртки, а в початковій школі — ляльковий гурток (першачки навіть ходять з виставами до дитячого садка). А ще — проводяться постійні безкоштовні екскурсії Україною. Найбільш болюче питання для Визирської школи, не типове для більшості сіл, розширення. Якщо в минулому році на навчання прийшло 19 першокласників, то цього річ за шкільну лаву сяде 29 діток. Буде тіснувато... Ще одна проблема, пов'язана з відсутністю місця — у школі немає спортзалу.

В селі є 3 гральні майданчики для малечі. Також нещодавно було закуплене обладнання для 4-го майданчика.
    Зараз у дитсадку села Визирка 95 дітей, але ще 70 стоять на черзі. А для того, щоб записатися, мами їдуть сюди прямо з пологового будинку. Такий собі бебі-бум.

Визирка

Сільська рада — працюють над проектом розширення дитсадка на ще одне крило. Тож, усі, хто бажає, завдяки наступного року потраплять до дитсадку Визирки. Зможуть навчатися, розвиватися і спілкуватися з однолітками. Ми повністю усім забезпечені, для навчально-виховного процесу всього вдосталь.

Для молоді у Визирці є куди податися — дві футбольні команди, гурток з настільного тенісу. Тренування у футбольній команді проходять двічі на тиждень для дорослої та дитячої команд. Команди забезпечені формою, їх тренують два професійні тренери.

Визирка

Безкоштовно для дітей села у Визирці діє центр творчості, який постійно відвідує понад 100 діток різного віку. В центрі працює 10 вчителів — як односельчани, так і приїджих. У них є магічна шафа. Туди вчителі, кожен в свою коробочку, складають домашнє печиво для вихованців.


    У будинку культури діє три колективи — жіночий народний колектив, дитячий народний танцювальний колектив для трьох різних вікових груп та гордість нашого села — зразковий дитячий духовий оркестр, якому у 2017 році виповниться 45 років. Усі ці роки ним керує один і незмінний Скочипець Степан.
    Визирка багата не тільки підприємствами у портовій зоні, але й 10 фермерськими господарствами. Восени на одній з ферм відкриють сироварню з можливістю відвідування. Це зародить у Визирці традиції зеленого туризму.
    У сільраді звітують що на медицину в цьому році було виділено 400 тис грн. за закупку обладнання в лабораторії (200 тис на лабораторії та 200 тис на стоматологічне обладнання). Крім того в рамках майбутнього об'єднання громади тепер закуповується апарат УЗД.
    В медамбулаторії села Визирка працюють лікар сімейної медицини, акушер, дві медсестри, стоматолог.

Є відділення денного стаціонару та стаціонар на дому для літніх людей. Існують: стоматкабінет, кабінет прийому, дитячий кабінет та кабінет для проведення маніпуляцій.
    У Визирці з 9 вулиць абсолютно всі освітлені. Нещодавно в селі замінили й утилізували старі лампи, які швидко згорали та були неекономними, і повністю перейшли на натрієві лампи по 150 ВТ.
    У Визирці 2 інтернет-провайдери, вай-фай є у 70% дворів. Один із провайдерів самостійно оплачує Інтернет для школи. А ще у Визирці є 3G!
Раніше у Визирці була величезна проблема із вивезення сміття, тож всі залишали його хто де хотів. Зараз по селу встановлено 50 баків для сміття та влаштовано централізований вивіз. В селі працює комунальне підприємство, у якого в наявності ескаватор, два трактори, причепи та автомобіль. Комунальне підприємство функціонує за рахунок коштів з бюджету.
    З Визирки шестеро бійців демобілізованих та двоє на разі в зоні АТО. Проте в селі допомагають не тільки односельчанам, але й цілим підрозділам. Активно допомагають підприємства та фермери.
    «У разі об'єднання громад, селу повернуть 60% від податку на доходи підприємств. Тож ця об’єднана громада, в результаті отримає близько 82 млн грн. (що дорівнює більж ніж 14 тисячам на 1 жителя). Це буде одна з самих багатих об’єднанних громад в Україні!» - повідомив депутат Комінтернівської районної ради Сергій Кривенко.

    

Як видно з результату Польских об’єднанних громад, де є кошти там села перетворюються на міста, з самодостатньою кожною родиною!

Тож вперед до стабільності та майбутнього громади без вагань!

                                    В статье использован материал и фото из социального проекта "Сельский ревизор" Визирка

Обновлено ( 09.08.2016 14:11 )  

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Газета Вестник Коминтерново

Vestnik kominternovo vipusk 5 601x426

Голосование

Кто, по Вашему мнению, должен возглавить Лиманскую РГА?

Николай Чекал - 0.1%
Андрей Оносов - 0.1%
Василий Приймак - 24.8%
Геннадий Тефтул - 0.7%
Людмила Прокопечко - 1.2%
Андрей Шестаков - 37.3%
Оксана Орёл - 3.2%
Дмитрий Маковейчук - 31.1%
Дмитрий Ковбасюк - 0.4%
Другая кандидатура (житель Лиманского района) - 0.7%
Другая кандидатура ( не житель Лиманского района). - 0.4%

Результаты: 4047
Голосование на этот опрос закончилось в: 12 Фев 2020 - 00:00