Вестник Коминтерново

Главный информационный сайт Коминтерновского района

Вторник
Фев 19 
Размер текста
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

У селі Петрівка виявлено занедбаний козацький цвинтар (Фото)

E-mail Печать PDF
( Голосов )

hCRw6TbTSTcУ селі Петрівка Комінтернівського району Одеської області було виявлено занедбаний старо-козацький цвинтар, який впродовж кількох сотень років цілеспрямовано знищувався.

На території розташовано близько 15-20 вирізаних з черепашнику хрестів. На деяких з них збереглися відповідні написи - «Козак Пилип». Як підкреслюють одеські краєзнавці, на даному місці проходив Чумацький шлях, а в цих місцях була активна торгова зона. Водночас зловмисники часто нападали на каравани, які проходили вздовж. А завданням козаків залишалося їх захист. У зв'язку з низькою культурою місцевого населення і зневажливого ставлення до своєї історії, мешканці села почали використовувати матеріали хрестів з черепашнику для особистих будівельних потреб. Частина раскрадена, а частина перетворилася на «стилізовані лавки». На чолі з депутатом обласної ради Валерієм Кондратюком, студентами Петровського аграрного технікуму вчора були розпочаті роботи щодо впорядкування місця старо-козацького поховання. Даний ряд робіт проводився напередодні проводів. Організаторами поставлена мета - привести в порядок те, що було понівечене, а також відновити раніше зруйновані монументи, щоб вони максимально відповідали первісному вигляду. В ході прибирання території, був виявлений могильний склеп - попередньо він належав трьом особам. Всі знахідки, знайдені безпосередньо в ньому, попрямують на експертизу для подальшої ідентифікації. Після відповідного виявлення організаторами цієї акції був запрошений отець Миколай, настоятель Петровської церкви. За наявною інформацією додамо, що прямих родичів і нащадків у тих, хто там похований вже, швидше за все, не залишилося. За словами Кондратюка, пошукові роботи триватимуть протягом наступних декількох тижнів. Також планується залучити яку-небудь з існуючих козацьких організацій Одещини, яка взяла б шефство над цим похованням. Надалі шляхом пошукових робіт планується виявити також фундамент сімейного могильного склепу родини Курісов.

FuoH9mL56w8

nreHhIvJBK0

ZTqfoIxOtDg

REgCkGPfU3c

Обновлено ( 18.04.2015 11:56 )  

Комментарии 

+2 #
kostas 18 Апреля 2015
А вы ни переборщили за несколько сотен лет? , Одессе только 200 л. Включайте википедию. Сечас титушкы марзакские говорить будут что это илья Муромец и Добрыня никитович там закопаны:)

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Газета Вестник Коминтерново

Vestnik kominternovo vipusk 5 601x426

Голосование

Кто на Ваш взгляд главный общественно – политический деятель Лиманского района в 2018 году?

Сергей Потёмкин - 4.7%
Юрий Трифонов - 1.1%
Юрий Свяченый - 0.3%
Сергей Кривенко - 14.5%
Сергей Колодяжный - 4.2%
Владимир Сарахманюк - 18.9%
Олег Кутателадзе - 2.2%
Валентина Кузьмич - 0.3%
Олег Зигангиров - 8.3%
Леонид Колесниченко - 2.9%
Виталий Громлюк - 4.2%
Светлана Емельянова - 0.2%
Алексей Леонтьев - 0.3%
Игорь Учитель - 14.9%
Дмитрий Ковбасюк - 18.9%
Никто из них не достоин этого звания - 4%

Результаты: 1485
Голосование на этот опрос закончилось в: 18 Янв 2019 - 00:00