Вестник Коминтерново

Главный информационный сайт Коминтерновского района

Четверг
Июл 29 
Размер текста
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Комінтернівській райвідділок міліції попереджає про телефонні та карткові шахрайства

E-mail Печать PDF
( Голосов )

Як не стати жертвою банківських шахраїв

Банківські послуги стали невід'ємною частиною нашого життя. Сьогодні найбільш затребуваними у наших громадян є всілякі кредити і пластикові картки. З ростом їхньої популярності, збільшується і число банківських шахраїв, що користуються фінансовою неграмотністю частини населення.

Кількість банківських шахраїв зростає, а їхні методи стають все більш витонченими. Щоб не стати жертвою аферистів, необхідно знати про існуючі на сьогодні видах обману і дотримуватися ряду нескладних вимог, що дозволяють зберегти в цілості свої гроші.

Шахрайства з пластиковими картками

Їх перелік досить широкий, причому, винахідливість шахрайств не знає меж. Одним з найбільш поширених варіантів обману є скімінг. Його механізм простий: на зчитувач банкомату надаватися спеціальний пристрій, - скіммер, - яке «знімає» всі дані карти, а її ПІН-код видобувається за допомогою непомітною відеокамери і спеціальних накладок на клавіатуру. Потім створюється дублікат вашої картки, і з карт-рахунку знімаються всі наявні там кошти.

Фішинг - більш витончене шахрайство. Суть цієї «інтернет-рибалки» зводиться до того, що обманщики розсилають від імені банку електронні листи, в яких пропонують пройти за посиланням, щоб активувати карту або перевірити її баланс. Слідуючи інструкціям, власник карти переходить на підроблений сайт, де вводить свої персональні дані. Після цього гроші на карті стають доступними для зловмисників: вони можуть перевести в готівку їх або перевести на інший рахунок.

Телефонні шахрайства

Громадяни продовжують вірити в казки аферистів про те, що їхні родичі потрапляють в міліцію і їх можна «викупити»

Правоохоронці зазначають, що, незважаючи на постійні публікації в ЗМІ, виступи на телебаченні та велику «армію» потерпілих, люди продовжують вірити телефонним аферистам. Схема шахрайства проста, але вирішальними в ній є фактор несподіванки і гра на емоціях. Шахраї дзвонять вам на мобільний, як правило, ввечері або вночі (номер набирають частіше навмання). Якщо відповідає жінка, починається словесна атака. Питають, є син (чоловік, онук), якщо відповідь позитивна, то «голос» повідомляє, що він затриманий співробітниками міліції або потрапив в яку-небудь біду (сюжет може бути самий різний). Якщо жінка починає нервувати, розпитувати подробиці, шахрай торжествує - жертва «на гачку». Аферисти - хороші психологи, не дають людині вийти зі стресової ситуації, ведуть діалог так, що постраждалі погоджуються допомогти родичу і слухняно виконують поради «хорошого» посередника. Іноді шахраї просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з'ясувати справжню картину. А іноді змінюють голос і представляються родичами. Мета одна - виманити з вас гроші, які ви повинні, «рятуючи» родича, перевести на певний банківський розрахунок або перевести на названу шахраями сім-карту.

Щоб не стати жертвою таких шахраїв, потрібно дотримуватись наступних правил:

1. Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.

2. У таких випадках ніколи не називайте своїх близьких по імені. Попросіть людини, який представився працівником міліції, назвати прізвище, ім'я, по батькові або дату народження затриманого родича. Практично в 100% випадків такою інформацією злочинці не володіють, а ваш номер обрали шляхом випадкового набору.

3. Уточніть, в якому саме відділі міліції знаходиться ваш син чи родич, після чого передзвоніть до міліції (телефон чергової частини «102») і перевірте інформацію.

4. Спробуйте якомога швидше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити, або спростувати те, що трапилося. Якщо ви чи ваші знайомі все ж потрапили в ситуацію, коли незнайомі люди, представляючись міліціонерами, вимагають у вас гроші за вирішення якихось питань, негайно телефонуйте в міліцію. Цим ви або убезпечите себе від шахраїв, або, якщо «вимагач» дійсно є працівником міліції, допоможете очистити ряди співробітників МВС від випадкових людей. Не забувайте: якщо ви намагаєтеся виручити своїх близьких за допомогою хабара, то самі стаєте винними у злочині, передбаченому ст. 369 КК України «Пропозиція або надання неправомірної вигоди посадовій особі».

                                                                           Комінтернівській райвідділок міліції

 

Обновлено ( 02.03.2015 13:52 )  

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Газета Вестник Коминтерново

Vestnik kominternovo vipusk 5 601x426

Голосование

Если выборы в Верховную Раду состоятся в ближайшее воскресенье. За кого вы проголосуете?

партия Слуга народа - 12.5%
партия ОПЗЖ - 14.3%
партия Батькивщина - 5.4%
партия Европейская Солидарность - 12.5%
партия Голос - 3.6%
партия УДАР (Виталия Кличка" - 7.1%
партия За Майбутне - 7.1%
партия Сила и Честь (Смешко) - 5.4%
Радикальная партия (Ляшко) - 0%
партия Шария - 5.4%
партія ВО Свобода - 3.6%
партия Сила людей - 14.3%
другая партия - 5.4%
не пойду на выборы - 3.6%

Результаты: 56
Голосование на этот опрос закончилось в: 30 Ноя 2020 - 00:00