Вестник Коминтерново

Главный информационный сайт Коминтерновского района

Понедельник
Сен 28 
Размер текста
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Южне та Сичавка — чи бути їм разом?

E-mail Печать PDF
( Голосов )

Процес створення об’єднаної територіальної громади дійшов і до Южного. Те, що там відбувається, виглядає як справжній трилер, і треба молити Бога, аби все скінчилося миром та порозумінням. Про усі ці події в місті та навколо нього розповідає його мешканець, справжній патріот — Віктор ЛІ, волонтер та громадський діяч.

— Віктор, що насправді відбувається з децентралізацією навколо Южного?

— Аби це зрозуміти, хотілося б повернутися трохи назад, до подій, які відбувалися понад рік тому, коли в нашому місті пройшли громадські обговорення. Люди прийняли рішення щодо об’єднання навколишніх сільрад та громад. Це села, які розташовані навколо Малого Аджаликського лиману: Григорівка, Нові і Старі Біляри, Булдинка, Візирка, Сичавка, Кошари, Любопіль та інші. Ми надіслали їм свою пропозицію та чекали відповіді. Одночасно Візирська сільська рада надіслала подібне запрошення до цих сіл і, відповідно, почався процес обговорення їх мешканцями. Якщо в Григорівці та Білярах збиралося 20-30 людей, які голосували фактично за все село, об’єднуючись з Візиркою, то в Сичавці все проходило набагато складніше. Вперше громади там спробували зібратися влітку 2015 року, аби провести громадські слухання в сільській раді, куди прийшло дуже багато людей, яких сільська рада фактично не могла вмістити. Бажаючих взяти участь в обговоренні реєстрували без пред’явлення паспортів, лише з їх слів. Однак, ці люди не проживали в Сичавці та не були там прописані. Їх привезли з інших сіл, про що є достатньо публікації в інтернеті. Через те громадські слухання було фактично зірвано, і депутати сільської ради вирішили це питання перенести на рік. Згодом в Сичавці пройшли вибори в сільську раду, обрали голову та депутатів.

— Питання об’єднання громад все ж проходило громадські слухання?

— 2 серпня 2016 року були призначені перші зібрання села, але не в загальній кількості, а по вулицях. Зібрали перші чотири вулиці, постанову про це підписала голова сільської ради, знаходячись у відпустці. Перші зібрання пройшли в Сичавці досить спокійно. З тих, що зібралися, а це приблизно 110 людей, 72 проголосували за центр громади в Южному, а 18 проголосували за Візирку, інші ж вийшли з зали, чомусь не дочекавшись голосування.

Два дні поспіль мало пройти аналогічне зібрання уже по інших вулицях. Але чомусь його перенесли з приміщення клубу сільської ради на одну із вулиць. І там це зібрання зірвали депутати сільської ради, які підтримують об’єднання з селом Візиркою. Народні обранці агітували за те, що воно не легітимне, хоча його призначила голова сільської ради, знаходячись у відпустці. І тому голова села анонсує проведення позачергової сесії сільської ради, на якій частина депутатів скасовує це рішення. Варто зазначити, що Сичавська сільська рада нараховує 14 депутатів, з яких 6 підтримує об’єднання з Южним, а 8, разом з головою сільської ради, що є депутатською більшістю, підтримують об’єднання з Візиркою. Але в цьому є одне величезне «але»: вирішувати все мають право лише люди. Отже, виникає цілком закономірне запитання: «Чиї інтереси лобіює більшість місцевих депутатів?»

— Виходить так, що депутати інтереси та волю людей проігнорували…

— Разом з тим, під час всіх обговорень, депутати сільської ради з активістами, які прагнуть об’єднання з Южним, як і належить, збирали підписи у людей, вказуючи їх паспортні, а також усі інші необхідні дані. Було зібрано 920 підписів людей із загальної кількості 1600 жителів Сичавки, які в ній прописані і мають право голосу. Таким чином, більшість уже висловила свої побажання об’єднатися з Южним. Але, повертаючись до подій серпня, варто нагадати, що Сичавська сільська рада більшістю голосів депутатів скасувала рішення, яке прийняла голова сільської ради. Далі народні обранці порушили питання проведення, так званого, референдуму, хоча ми закликали їх цього не робити. Пояснювали, що це не передбачено законодавством, бо закону про референдум не існує. А законом передбачено, що має бути лише відкрите голосування. Та попри те самі ж депутати сільської ради разом з головою прийняли рішення про проведення референдуму, яке вони назвали проведенням таємного опитування щодо питань децентралізації.

30 жовтня 2016 р. це опитування було проведено, під час нього здійснювався підкуп, відбувався підозрілий рух транспорту, який приїжджав з інших сіл з людьми, які прописані в Сичавці та працюють в компанії «ТІС». Це усім відомі, так звані, каруселі.

— «ТІС» — дуже відома компанія…

Так, компанія «ТІС» юридично зареєстрована в селі Візирка, і саме тому у неї є інтерес приєднання до Сичавки, адже ця земля розташована біля моря. Та треба розуміти, що фактично не сільська рада об’єднується, а компанія «ТІС» об’єднує навколо себе землі, які хоче потім використовувати. За землі, які зараз компанія «ТІС» орендує у села Візирки, вона платить буквально копійки, без проведення необхідних попередніх тендерів. Варто враховувати те, що бюджет Візирки, складає близько 9 млн. грн., а бюджет Сичавки — майже в два рази більший.

В Сичавці є своя поліклініка, воно знаходиться буквально через дорогу від Южного, в якому існує необхідна розвинута інфраструктура: школа, лікарня, дитячий садок, робота для мешканців, врешті-решт. І тому люди, власне кажучи, і побажали об’єднатися з Южним, це виглядає логічним. У Візирці немає нічого ж, і все треба створювати та будувати заново: немає бюджету, поліклініки, лікарні, пожежної частини. Якщо щось в Візирці трапляється, там викликають машину з «ТІС», тобто, фактично Візирка не є автономним селом і адміністративним центром.

Необхідно зазначити, що існуюча методика Кабінету Міністрів України, в якій йдеться про те, що в першу чергу об’єднання має проходити навколо міст обласного значення, яким є Южний, або районних центрів, такими як Доброслав (колишнє Комінтернове — ред.), або колишніх районних центрів. І потім, якщо село не виявить бажання об’єднатися з кимось згідно цих трьох позицій, то тоді, і лише тоді, сільські ради вже мають право надсилати такі запрошення. Цілком очевидним є те, що в цій ситуації відбулося порушення закону. І не лише з боку Візирки, де черговість проігнорували, а також з боку усіх тих сіл, які запрошення прийняли. Тому що вони повинні були прийняти і розглядати спочатку одне запрошення, а потім вже інші, і не одночасно, а почергово.

Отже, 30 жовтня 2016 року в Сичавці було проведено таємне опитування, під час якого були «каруселі», підкупи і все інше. При цьому був застосований, так званий, «бюлетень» — це звичайний аркуш формату А-4 з однією печаткою сільської ради. Контролює цю печатку голова сільської ради, яка підтримує село Візирка. Отже, легітимність такого опитування дорівнює нулю.

— А що показав, так званий, референдум?

— На, так званому, «референдумі» 515 людей проголосували за село Візирка, а 409 за місто Южний як центр об’єднаної громади. Згодом розпочалася серія позачергових сесій Сичавської сільської ради. Одночасно активісти перекрили вхід в Сичавську сільську раду, не пускаючи туди депутатів на нелегітимну сесію. Та депутати на чолі з головою сільради розсилають проект рішення за два дні до сесії, а за день до неї провели засідання комісії, ігноруючи Закон України «Про місцеве самоврядування».

Багато цих сесій сільської ради фактично проводить депутат обласної ради Олег Кутателадзе, який має відношення до керівництва компанії «ТІС». І це вже є конфлікт інтересів: з одного боку він є депутатом обласної ради, а з іншого — представник компанії, яка претендує на всі ці села. В той день депутат також був в сільській раді, його охорона навіть намагалася відштовхувати людей від нього. І все це є на відео та аудіо записах. Потім голова сільської ради почала проводити сесію сільської ради на вулиці. Якимось чином вона нарахувала 10 депутатів, хоча насправді було лише чотири. І вони знаходилися на вулиці, а не в приміщенні сільської ради, прийняли рішення про визнання результатів цього опитування.

Саме в той час обурені люди законно перекрили рух на автомобільній дорозі Одеса — Миколаїв. Одночасно сільська рада знову провела сесію вже всередині приміщення, та знову голосувала за те ж рішення повторно, нібито його легалізуючи. Усю цю сесію проводив О. Кутателадзе. Активісти, які перекрили дорогу, зустрілися з головою обласної ради Анатолієм Урбанським, який пообіцяв конфлікт вирішити. Але через кілька днів до голови облради приїхали активісти вже від села Візирка, і він їм теж пообіцяв вирішити конфлікт.

— А можна якось охарактеризувати позицію мера Южного?

— Вона пасивна, він кілька разів приїжджав, але не проводив сильної агітаційної, пропагандистської роботи серед населення, аби люди дійсно зрозуміли необхідність об’єднання з Южним. І, взагалі, в цілому представники міської ради не вели активну роботу в цьому напрямку. Я був дуже обурений, що з числа депутатів міської ради та чиновників ніхто не приїжджає, про що й казав їм. Правда, потім відреагували, і якось приїхали два депутати южненської міської ради. Їх я і запитав, чому не проводилось активної роботи. А у відповідь — то не їх обов’язок. Таким чином, жителі Сичавки фактично залишились самотніми заручниками цієї ситуації: мер Южного не проводить активної роботи, а міська рада, якщо й проводить, то дуже мляво, формально, а депутати майже відсторонилися від того. Пасивна присутність міської ради теж спонукає до цього.

На даний момент ситуація виглядає так, що є нелегітимне рішення сільської ради, проти якого вже подано позов до суду, що прийнятий до розгляду. Є велике сподівання, що здоровий глузд візьме гору, та закон і правда у суді переможе.

  источник:  сайт dumka.odessa.ua      автор: Владислав ОЗАРІНСЬКИЙ

 

Обновлено ( 28.01.2017 15:46 )  

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Газета Вестник Коминтерново

Vestnik kominternovo vipusk 5 601x426

Голосование

Кто, по Вашему мнению, должен возглавить Лиманскую РГА?

Николай Чекал - 0.1%
Андрей Оносов - 0.1%
Василий Приймак - 24.8%
Геннадий Тефтул - 0.7%
Людмила Прокопечко - 1.2%
Андрей Шестаков - 37.3%
Оксана Орёл - 3.2%
Дмитрий Маковейчук - 31.1%
Дмитрий Ковбасюк - 0.4%
Другая кандидатура (житель Лиманского района) - 0.7%
Другая кандидатура ( не житель Лиманского района). - 0.4%

Результаты: 4047
Голосование на этот опрос закончилось в: 12 Фев 2020 - 00:00