Вестник Коминтерново

Главный информационный сайт Коминтерновского района

Понедельник
Авг 02 
Размер текста
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Естонський досвід - на службу Комінтернівщини

E-mail Печать PDF
( Голосов )

З вересня 2013 року, між Комінтернівською районною державною адміністрацією та управою повіту Ляене-Вірумаа Республіки Естонія, діє угода про співпрацю. Документом передбачається спільна діяльність в галузях економіки, науки, технологій та в іншому. Все це стало можливим завдяки дружнім стосункам України з Естонією, яка підтримує інтеграцію нашої країни з Євросоюзом. Враховуючи вищезазначене, райдержадміністрація прийняла пропозицію естонської сторони щодо участі у спільному проекті «Молоді та підприємливі», який фінансувався за рахунок Міністерства іноземних справ Естонії.

         З цією метою з 8 по 12 грудня ц.р. делегація нашого району, у складі 14 працівників, побувала з візитом в повіті Ляене-Вірумаа та місті Раквере, де ознайомилася з естонським досвідом розвитку підприємництва у різних галузях.

         Нашу делегацію зустрічав губернатор Раквері - Марко Торн.

-- Мета цього проекту, - розповів Сергій Кривенко, - полягала в розробці бізнес-середовища шляхом популяризації навичок підприємливості (не нравится мне это слово), а також спрямування на інтеграцію підприємницького навчання в систему шкільної освіти, що дасть змогу підвищити рівень відповідної освіченості молоді, налагодження взаємовигідної         співпраці між підприємцями України та Єстонії.

         Ні для кого не секрет, що успішність розвитку регіону полягає в наявності добре налагодженої роботи підприємств. Успішні компанії хочуть працювати в середовищі, де окрім традиційної технічної інфраструктури та кваліфікованих спеціалістів, має місце й постійне оновлення знань та навичок. Дуже важливий при цьому й принцип взаємодовіри між підприємствами і установами задля підтримки бізнесу на різних рівнях системи державного управління.

         Прямими учасниками проекту «Молоді та підприємливі», насамперед, є молоді комінтернівці та їхні естонські однолітки з Ляене-Вірумма, які беруть участь у спільних заходах. Це дає змогу зміцнювати співробітництво і спілкування між молодим поколінням двох національностей.

         Цей проект є, так би мовити, «точкою відліку» співпраці у галузі підприємництва між двома регіонами, починаючи з рівня загальноосвітньої школи, що дає молоді навички та основи для формування своїх інтересів і цінностей.

         Для того, аби більш детально ознайомитися з практикою роботи проекту в Естонії, і поїхала наша делегація, до якої увійшли представники облдержадміністрації, райдержадміністрації та керівники деяких підприємств району. Ми мали можливість відвідати місцеві підприємства, лікарні та школи.

         Зокрема, представницька делегація району відвідала потужний завод, що спеціалізується на переробці деревини та є найбільшим постачальником її виробів до країн Євросоюзу. Керівники та спеціалісти підприємства розповіли нам про організацію виробничої діяльності, технічне забезпечення та ринки збуту готової продукції. Наші спеціалісти ознайомилися з новими технологіями і стандартами, що дає можливість накреслити перспективи започаткування і на Комінтернівщині відповідного виду підприємництва. Ця інформація була корисна, зокрема, для представника делегації, директора підприємства ТОВ «Страж» Дмитра Завірюхи. Йому, насамперед, було цікаво перейняти досвід роботи, орієнтований на європейські стандарти та розширення ринку збуту.

         Колись цей завод був збитковим, і тільки після злиття з великим холдингом, що дало змогу оновити всю лінію виробництва, завод має змогу поставляти свою продукцію до 50 держав світу. Середня зарплата на даному підприємстві становить близько 1000 евро на місяць та повний соціальний пакет. Працюють на заводі переважно жінки.

       Відвідали комінтернівці і м’ясокомбінат. Займаючись виробництвом ковбасних виробів, напівфабрикатів та інших видів продовольчих продуктів, він домігся високих результатів у своїй виробничій діяльності. Професійний інтерес щодо роботи цього підприємства, виявили генеральний директор ПП «Гармаш» Віктор Гарбуз та директор цього ж підприємства Андрій Куліков, яких цікавило питання сертифікації, європейської якості продукції та нових технологій виробництва. Особливісттю на даному заводі було те, що окрім мясної продукції, була лінія по виробництву наівфабрикатів. Також було відмічено, що документо обіг на заводі був електронний. Починаючи з приймання сировини, та закінчуючи поставкою до магазину всі документи оформляються в електронному вигляді.

        Побувала делегація й на текстильній фабриці, яка своєю продукцією славиться не лише в Прибалтиці, але й на території Євросоюзу. Перебування тут особливо цікавим було для фізичної особи – підприємця Володимира Сорохманюка, який займається виробництвом та реалізацією одягу. Він зробив для себе нові відкриття щодо можливості виходу власної продукції на європейський ринок.

         Після огляду фабрики підприємці Комінтернівського району, разом з керівником делегації Сергієм Кривенко, мали змогу поспілкуватись з місцевими бізнесменами, котрі виявили зацікавленість в реалізації одягу вироблених в швейних цехах нашого підприємця Володимира Сорахманюка на території Естонії. Особливо приємно ще раз відмітити, що нашу продукцію вони визнали високоякісною та конкурентноспроможною на їх ринку одягу та відповідною європейським стандартам.

         Естонські партнери виявили зацікавленість у співпраці із підприємством ТОВ «Страж», що займається виробництвом дверей. Адже, зразки цієї продукції ними були відзначено як високоякісні.

         Під час знайомства з підприємствами нам були представлені й проекти щодо вдосконалення та перспектив розвитку аналогічних підприємств на території нашого краю та України в цілому.

         Також наша делегація ознайомилася з системою медичної галузі. Побувавши в госпіталі, районого по нашим міркам значенням, були вражені передовими технологіями впровадженими в даній клініці. Річний бюджет клініки на 2014р. склав 9,9 млн. євро. В Єстонії на державному рівні запроваджено медичне страхуванння, або клінічна каса. Це дає змогу пацієнту на всій території держави безкоштовно отримати всю необхідну допомогу починаючи від консультацій та закінчуючи надважкими операціями. Після виписки пацієнта із клініки, страховій компанії або клінічній касі видається рахунок, який в подальшому повністтю оплачується. Палати для пацієнтів переважно нагадують однокімнтані готельні номери з декільками ліжками. Медичне обладнання для обстеження, аналізів та операцій постійно оновлюється по необхідності. Ще одна особливість медичної галузі - те що історії хвороби пацієнтів зберігаються в електронному вигляді на сервері міністерства охорони здоров'я. Доступ до конкретної історії має виключно пацієнт, та, з особистого дозволу, його лікар. Перелік всіх рецептів та призначених ліків пацієнт може переглянути в особистій справі з початку її заведення. Це дає змогу лікарям скоротити час на прийняття, інколи, життєво важливих рішень. Лікарі клініки отримують в середньому 2000 євро на місяць та повний соціальний пакет.

         Також, нашій делегації випала нагода ознайомитись із системою освітньої та деяких інших галузей Естонії і побувати у відповідних установах. І в кожній із них вони отримали новий досвід і знання.

         Наша делегація провела декілька робочих зустрічей з естонськими інвесторами, де були досягнуті та вирішені всі питання щодо продовження інвестування проектів на   території Комінтернівського району.Щоправда естонці висловили занепокоєність ситуацією на сході України.

         Сергій Кривенко запевнив інвесторів, що ситуація в Одеській області стабільна, та завдяки діалогу влади та громадськості проблемні питання, вирішуються оперативно та позитивно. Також він відмітив, що події сьогодення в Україні являються не тільки її внутрішніми справами, але і мають вплив на загальнополітичну ситуацію в Європі та в світі в цілому. І тому, для України особливо важлива європейська солідарність та підтримка. "А ми, зі свого боку, максимально будемо сприяти інвесторам в реалізації проектів" - запевнив Сергій Кривенко.

         " По завершенню поїздки у членів делегації склалася спільна думка про те, що Естонія – це гідний приклад успіху маленької європейської держави, яка змогла стати однією з найдинамічніших країн ЄС. Практично завжди естонці наголошують на тому, що для реальних змін необхідна величезна політична воля, чітке розуміння того, що плануєш робити, та бажання кожного зробити життя в державі краще.

         Можу впевнено сказати, що кожен із нас повертався додому із купою думок і бажанням якнайшвидше запровадити в Комінтернівському районі новітні технології естонських партнерів.Зразковадлянас, маленькакраїна, широковідкрилапереднамидвері, щобминавласніочіпобачилирезультативністьроботинародноїзгуртованості.

         Під час візиту ми відчули величезну підтримку естонського та іншого європейського народу і небайдужість його до тих подій, які відбуваються на території України. Той факт, що на офіційному прийомі губернатора м. Раквері наша делегація заспівала гімн України то, в підтримку єдності, всі присутні естонці приєдналися до співу.

         Приємно було відчути нам те, що в цій країні бачать Україну рівним партнером в складі Європейського союзу. Ми впевнені, що традиційно дружні відносини, які склалися між Україною та Естонією, сприятимуть подальшому розвитку взаємовигідного довгострокового співробітництва" - підсумував Сергій Кривенко.

10847029 760987410652906 822506258 n

 

10884591 760987627319551 957061221 n

Обновлено ( 21.12.2014 15:41 )  

Комментарии 

+16 #
Дібров 22 Декабря 2014
Як можна посилати представляти державу Україна та проголошувати європейські цінності людьми які абсолютно плювали на ці цінності та національну проукраїнську ідею.Левова доля цих делегатів ще зовсім недавно з шкури лізла захищаючи режим бандита,вбивці та антиукраїнця Януковича,звіль няли патріотів Українців з роботи за їх проукраїнську громадянську позицію,підтрим ували антимайдан,орга нізовували загони "тітушок"-вбивц ь на Київ,ще треба розібратись за які кошти, писали звернення до бандита Януковича з вимогою розігнати "Майдан",прийма ли участь в організації бандформувань для нападів на патріотів-підпр иємців,пресувал и та залякували бізнес.Які проукраїнські та проєвропейські цінності можуть бути в головах людей які сповідують ідею"русскава міра. "Результатом недавньої "діяльності" деяких членів цієї делегації є сьогоднішня війна на сході України,на їх руках частка крові наших загиблих та поранених патріотів. Як спритно втративши совість вони вміють політично перефарбуватись та прилаштуватись під нову владу. АЛЕ! Нешановні пристосуванці,л юди все пам`ятають і вам не пробачать вашу безпринциповіст ь,продажність та холуйство на користь злочинного режиму вбивць.Начувайт еся!

А.Голубович з побратимама та посестрами 22.12.2014р.
+12 #
Дібров 22 Декабря 2014
Ось мерзота холуї Янукодла результат вашого продажного життя,делегати гребані http://ia108.mycdn.me/image?t=0&bid=666098646356&id=666098646356&plc=WEB&tkn=OEhHq6BrNzG3DvOD6CNcXhSOjj8
+11 #
Дібров 22 Декабря 2014
[quote name="Дібров"]Я к можна посилати представляти державу Україна та проголошувати європейські цінності людьми які абсолютно плювали на ці цінності та національну проукраїнську ідею.Левова доля цих делегатів ще зовсім недавно з шкури лізла захищаючи режим бандита,вбивці та антиукраїнця Януковича,звіль няли патріотів Українців з роботи за їх проукраїнську громадянську позицію,підтрим ували антимайдан,орга нізовували загони "тітушок"-вбивц ь на Київ,ще треба розібратись за які кошти, писали звернення до бандита Януковича з вимогою розігнати "Майдан",прийма ли участь в організації бандформувань для нападів на патріотів-підпр иємців,пресувал и та залякували бізнес.Які проукраїнські та проєвропейські цінності можуть бути в головах людей які сповідують ідею"русскава міра. "Результатом недавньої "діяльності" деяких членів цієї делегації є сьогоднішня війна на сході України,на їх руках частка крові наших загиблих та поранених патріотів. Як спритно втративши совість вони вміють політично перефарбуватись та прилаштуватись під нову владу. АЛЕ! Нешановні пристосуванці,л юди все пам`ятають і вам не пробачать вашу безпринциповіст ь,продажність та холуйство на користь злочинного режиму вбивць.Начувайт еся!
+12 #
Дібров 22 Декабря 2014
Ось мерзота холуї Янукодла результат вашого продажного життя,делегати гребані http://ia108.mycdn.me/image?t=0&bid=666098646356&id=666098646356&plc=WEB&tkn=OEhHq6BrNzG3DvOD6CNcXhSOjj8
+5 #
Petrik 30 Декабря 2014
Звичайна Зрада !!! Зрада тих кто вчора стояв на майдані , тих хто в горнилі боїв га Грушевського, Маріїнському парку та біля Жовтневого палацу загинув за Україну.
Саме страшне , що замість розлідувань та реальних строків якесь вненятне "бульмотіння" Генеральної прокуратури та МВС , замість того щою розлідувати діяльність місцевих "тітушко ватажків" які винищували усе українське , травили газом патріотів - їх лишають на своїх місцях , відправляють представляти Українську державу , хоча вони ще вчора кричали "нужно русских десантников для наведения порядка" , тоді не гарне якесь відношення до Януковича , Пшонки та інших ,коли їх холуїв та виконавців злочиних наказів залишили при владі , в Естонію відправляють набиратися досвіду як розбодовувати демократію , але ж вони вже набралися досвіду як знищувати демократію тільки у Москві.
Чому тоді не взяли Сашу Стоматолога ??? Він бізнесмен як ніяк , чому послали очолювати делегацію Кривенко , а не Марзака він же старший ????
Тай взагалі поверніть Мікілу Янівеча та інших ....
Слава Україні Героям Слава!!!
"Товариство братів-хлібороб ів Комінтернівщини "

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Газета Вестник Коминтерново

Vestnik kominternovo vipusk 5 601x426

Голосование

Если выборы в Верховную Раду состоятся в ближайшее воскресенье. За кого вы проголосуете?

партия Слуга народа - 12.5%
партия ОПЗЖ - 14.3%
партия Батькивщина - 5.4%
партия Европейская Солидарность - 12.5%
партия Голос - 3.6%
партия УДАР (Виталия Кличка" - 7.1%
партия За Майбутне - 7.1%
партия Сила и Честь (Смешко) - 5.4%
Радикальная партия (Ляшко) - 0%
партия Шария - 5.4%
партія ВО Свобода - 3.6%
партия Сила людей - 14.3%
другая партия - 5.4%
не пойду на выборы - 3.6%

Результаты: 56
Голосование на этот опрос закончилось в: 30 Ноя 2020 - 00:00